UPWARD BASKETBALL TEAM ROSTERS

KINDERGARTEN TEAMS




       3rd-4th GRADE GIRLS                                                              3RD-4TH GRADE BOYS TEAMS


Little Sparklers

Coach: K. Peters

D. Bressner

R. Connelly

K. Jackson

H. Norman

A. Tackett


L'il Rams

Coach: H. Brooks

J. Booth

M. Dilday

M. Emrick

E. Krause

B. Matzenbacher

D. Melzer

B. Pritchett

R. Starling

A. Tripp

L'il Wolves

Coach: S. Tanner

L. Bandy

A. Cherry

T. Kraatz

A. Niemann

K. O'Dell

M. Pennock

D. Tanner

C. Verhines

G. Waterman

Bobcats

Coach: C. Pennock

M. Hannah

C. Hill

J. Humphreys

A. Jebaraj

A. Malone

V. Norman

E. Patterson

L. Pennock

T. Swain

M. Walker




Falcons

Coach: B. Marquith

C. Buehner

N. Burke

T. Clark

L. Guthman

K. Hexamer

K. Jones

T. Park

T. Raymer

L. Smith

J. Whitacre



Panthers

Coach: N. Cherry

S. Baxter

J. Bickel

B. Cherry

S. Elveus

T. Green

J. Sambursky

J. Summers

J. Valadez

J. Warren

M. Warren

Terriers

Coach: M. Albertini

A. Albertini

A. ALbertini

M. Dilday

B. Harley

B. Jaros

C. Little

A. Matthews

A. Mitros

S. Robinson

E. Sagaski



Lady Spirits

Coach: H. Karg

    P. Baxter                 K. Buehner

    S. Dawson              E. Heiple

    E. Humphreys      C. Johnson

    M. Karg                   E. Langan

    L. McCaleb           M. Morris-Young

    N. Mulholland     A. Roberts

    R. Rushing            B. Stoffel

    C. Taylor                J. Todd

    S. Todd                   A. Waterman

    S. Waterman        E. White

Crimson Tide

Coach: T. Porter

D. Anderson

J. Baughman

E. Braun

C. Edwards

C. Falkenburry

K. Humphreys

M. Humphreys

B.McDaniel

K. Shields

Jayhawks

Coach:               

L. Galloway

J. Krantz

A. Malone

C. McKee

I. Morris-Young

S. Mulligan

X. O'Dell

N. Reed

W. Stein


Spartans

Coach:           

M. Barthelme

J. Connelly

A. Gaston

E. Guthman

C. Hall

A. Honold

C. Krantz

J. Morgan

A. Pardieck


Wolverines

Coach:             

B. Anderson

D. Boudet

T. Dawson

M. Diedrich

M. Doerr

T. Hudson

C. O'Dell

L. Patterson



Lady Storm

Coach:  J. Naugle

T. Delmore

M. Melzer

K. Naugle

M. Morse

P. Viernum



Lady Warriors

Coach: D. Wilson

A. Bennett

E. Edwards

A. Metzger

A. Phoenix

H. Thomas

F. Wilson



Bulls

Coach: T. Porter

N. Brown

T. Dawson

D. Hickam

J. Johnson

M. Kensler

C. Li

I. Loggins

K. Miller

M. Walker

Hornets

Coach: P. Grant

O. Connelly

F. Derramadero

C. Grant

J. Grant

H. Hughes

M. Jebaraj

R. Magnon

G. Morris-Young

J. Seals


Raptors

Coach: S. Peters

L. Berry

B. Biggers

E. Fleming

Z. Hanson

W. Johnson

H. Lawrence

T. Peters

G. Powers

G. Robinson

A. Stevens



Trailblazers

Coach: B. Wrase 

S. Albeedh

J. Boyle

A. Gibbs

G. Goucher

B. Hansen

T. Loving

J. Mulholland

R. Wigfall

O. Wrase




Kindergarten Teams

1st-2nd GRADE GIRLS

1ST-2ND GRADE BOYS

Lady Eagles

Coach: A. Gilbert-Johnson

M. Burns

L. Fritsche

N. Johnson

R. Melzer

T. Moore

B. Morris

Lady Rattlers

Coach: S. Tanner

B. Emrick

K. Holzmueller

T. Nale

A. Rushing

J. Tanner

A. Wrase


4TH-8TH GRADE GIRLS TEAMS

5TH-8TH GRADE BOYS TEAMS

1st-4th Grade Cheerleaders

Lady Hawkeyes

Coach: T. Collier

E. Albeedh

C. Barke

I. Crawford

R. Collier

K. Hansen

R. Matzenbacher

A. McDaniel

E. Niemann

S. Viernum


      Lady Salukis

Coach: R. Wigfall

          M. Derramadero

M.Dunbarr

A. Humphreys

E. Kinsler

J. Kidd

M. McClaine

M. Myers

J. Russell

L. Sambursky

I. Wigfall